Злинська об'єднана територіальна громада

Кіровоградська область, Новоукраїнський район

Корисні посилання

Для того, щоб взяти мікрокредит в мікрофінансовій організації, необхідно лише зареєструватись на сайті МФО і внести всі необхідні дані. Процес недовгий та нескладний, тому цим все більше користуються недобросовісні особи ‒ шахраї. То, що ж робити, якщо шахрай взяв онлайн-кредит на ваше ім’яПро це розповідає фахівчиня Кременецький місцевий центр з надання БВПД Ірина Бурченюк.

Звернутися до МФО з вимогою надати завірені в установленому порядку копії кредитного договору , що має містити номер, дату укладення, реквізити кредитора, а також документів, які підтверджують, що саме ви укладали договір. Ще варто зазначити у зверненні до МФО, що особисто ви ніяких кредитних договір з МФО не укладали, коштів не отримували (за наявності навести необхідні докази) та вимагаєте скасувати заборгованість, що начебто обчислюється за вами.

Записувати всі телефоні розмови із співробітниками МФО чи колекторськими компаніями, що намагатимуться стягнути з вас відповідну заборгованість, які в майбутньому можуть будуть використані як докази неправомірних дій таких організацій.

Звернутися до правоохоронних органів із заявою про вчинення щодо вас кримінального правопорушення, зокрема шахрайства, яке полягає у оформленні на вас кредиту.

За бажанням ‒ повідомити щодо укладення на ваше ім’я онлайн-кредиту сторонньою особою Департамент кіберполіції Національної поліції України.

Звернутися зі скаргою щодо укладення договору онлайн-кредиту на ваше ім’я сторонньою особою з використанням підроблених документів до Національного банку України з метою проведення перевірки та відібрання пояснень від МФО.

Якщо всі вищеперераховані дії не призвели до бажаного результату, варто звернутися до суду з позовною заявою про визнання недійсним кредитного договору.В ході розгляду справи необхідно буде надати докази, що договір ви не укладали, про його існування не знали, на вебсайті МФО не реєструвались і листування з ними взагалі не вели.

Варто подати клопотання до суду про витребування у мобільного оператора номера, який було зазначено для отримання кредиту, відомостей про місцезнаходження мобільного пристрою за номером телефона та роздруківку смс-повідомлень, а також про витребування інформації у банківської установи щодо рахунку (картки), на який перераховано кредитні кошти .

Після того, як буде доведено факт шахрайства, рекомендуємо вам звернутися в Бюро кредитних історій з вимогою вилучити запис про оскаржену кредитну заборгованість з вашої кредитної історії.

Пам'ятайте Навіть якщо МФО відступило право вимоги щодо кредитної заборгованості колекторській компанії – все одно ніхто без вашого дозволу не має права заходити до квартири чи будинку, забирати з нього будь-які речі, примушувати сплатити заборгованість, присвоювати собі функції Державної виконавчої служби. Усе це – кримінальні порушення, які караються законом.

Ще більше про це – за посиланням http://bit.ly/3rFYy7r

#БПД #ПравоваДопомога #LegalAid